אודותי

ציפי בן טלאני ציפי צפורה בן-טל – נטורופתית, מטפלת הוליסטית, הילרית ומורה רוחנית – מתעלת ומפתחת את שיטת "רפואת הבורא" – אנרגיה קבלית לריפוי ואהבה מהמקור.

אתחיל מהסוף: באפריל 2005 באילת, יום ההתגלות של רפואת הבורא (רפה"ב), נולדתי מחדש ומאז חיי מחולקים ל-לפני ולאחרי ההתגלות… ההתגלות היא חוויה מכוננת ומטלטלת שטבועה בכל תא בגופי. תחושה של מוות כמעט מוחלט של ההוויה הקודמת ושינוי פתאומי של כמעט כל מה שהכרתי. בחוויה שלי, עברתי מעין "דיאליזה" אנרגטית. רק מאוחר יותר הבנתי/ ידעתי שכל מהלך חיי היו קודש והכנה לרגע הדרמתי המקודש והבלתי נשכח הזה…

מהיום שאני זוכרת את עצמי התעניינתי ונמשכתי לעולמות שמעבר ולמדתי לחיות בשני הממדים במקביל: בעולמות הפנימיים והקסומים ובעולם ה"אמיתי" הרגיל שגם אותו מאד אהבתי ואוהבת… והיה  גם הצורך הכמעט קיומי בהשפעה בתרומה ובמשמעות…

במבט לאחור, כל מהלך חיי היו הכנה לקבלה ולהפצה של "רפואת הבורא" – הייעוד של חיי ומטרת בואי לעולם (כמובן גם למען משפחתי היקרה לי ביותר). חיי הלכו והשתבחו עם השנים. כשהרגשתי מיצוי במשהו, מיד הגיע הדבר הבא שתמיד היה שדרוג ועידון של הקודם. כל פרק בחיי הבוגרים היה בתדר גבוה ומשמעותי יותר מקודמו וקרב אותי עוד יותר לפרק הנוכחי של חיי: תהליך ההתגלות של רפואת הבורא, שאחריו דבקתי באנרגיה המופלאה הזאת ועזבתי את כל היתר….. בהתבוננות לאחור על חיי, ניתן להבחין בארבעה חלקים עיקריים, לפי סדר כרונולוגי וגם התפתחותי.   ו….. נתחיל מההתחלה….  


חלק א' – הפרק האקדמי

אחרי שרות צבאי ונישואין, חיי היו ברורים וסלולים: תואר ב.א. בסוציולוגיה ובמדעי המדינה מאונ' ת"א, לימודי מ.א. באונ' העברית בסוציולוגיה של החינוך ובמקביל עבודה כאסיסטנטית במח' לחינוך ולהכשרת מורים באונ' בן-גוריון, שבה גם למדתי  קורסי השלמה רבים בעיקר בפסיכולוגיה. אז היה לי ברור שאבלה הרבה שנים בקריירה אקדמית ואהיה מדענית וחוקרת. הייתי מרוצה ומסופקת והרגשתי תחושה של תרומה ושליחות (לולא כן לא הייתי שם) – לעזור בעיצוב הדור הבא של המורים. אולי סוג של אשליה שאפשרה לי להישאר בחממה הנוחה של "מגדל השן" המנטאלי והאקדמי.    

עד ש…..

חופשת הלידה שלי עם בתי השנייה (מתוך ארבע בנות מקסימות), הייתה הזדמנות לבחינה פנימית. אז גם החלו הסדקים הראשונים וחשבון הנפש לגבי התרומה האמיתית שלי לאנשים ולחברה. העבודה באוניברסיטה הייתה מלמדת ונעימה, והייתה לי הודיה גדולה על הלימודים והעבודה שהתאימו לי ובנו אותי באותה תקופה. אבל, פתאום ראיתי את האוניברסיטה כמקום "סטרילי" מדי עבורי. הרגשתי צורך עז לגעת באנשים, לתרום, לעזור ולהתחכך בכל שכבות האוכלוסייה. בדיוק אז, "הגיעה" עבודה חדשה שנראתה כתפורה ב- 100% למידותיי. וכך "התגלגלתי" לחלק ב' של חיי הבוגרים שבו ביליתי שנים רבות בהרבה סיפוק. 

חלק ב' – עבודה כאחראית על המחלקה לחינוך ולקידום הבריאות במחוז הדרום של קופת חולים כללית

במקביל הוסמכתי מטעם האיגוד הבינ"ל לחינוך לבריאות כמומחית לחינוך לבריאות –  CHES. תפקיד זה היה אז עבורי תפקיד חיים – הרפואה ההוליסטית של אז… הייתה לי אוטונומיה מלאה: יזמתי פרויקטים, הדרכתי, לימדתי ונסעתי בכל רחבי הדרום. הייתי בקשר עם גורמים בקהילה: מתנסי"ם, אנשי חינוך וכו'. היה גיוון – יכולתי להדריך בבוקר קבוצת נשים מירוחם ובערב צוותים רפואיים במרפאות ובביה"ח, מרצים באוניברסיטה, סטודנטים לרפואה ועוד. למדתי הרבה קורסים מקצועיים, הדרכתי קבוצות בנושאי בריאות (כמו ירידה במשקל וגמילה מעישון), הרצאתי, הקמתי והנחיתי קורסים וסדנאות, יזמתי פרויקטים קהילתיים כמו קורסים לפעילי בריאות בקהילה או ימי בריאות, תמיד בשיתוף עם אחרים. שילוב של עשייה ועזרה לאנשים. 

בתקופה זו פרסמתי שלושה מאמרים על העבודה והמחקר שביצעתי במסגרת עבודתי, יחד עם פרופסורים מביה"ח סורוקה ואונ' ב"ג, בז'ורנלים רפואיים בינ"ל מובילים.
רוב הזמן נהניתי, הייתי מסופקת ומשוכנעת כרגיל ששם אשאר לכל ימי חיי המקצועיים.  

עד ש….

בדיוק כשהתחילו הסדקים הראשוניים ותחושת המיצוי, "התגלגלנו" במפתיע לשליחות בבריסל ו"נאלצתי" להתפטר מהעבודה ולהתחיל בחיים חדשים. עוד קודם לכן למדתי רפואה משלימה מספרים ואפילו השלמתי לימודי רפלקסולוגיה עקב "דגדוג" לא ברור וסקרנות. וכך נפתח הפרק הבא בחיי: הלימודים והעבודה ברפואה הוליסטית אמיתית שנראה היה לי ששם אשאר לנצח… הרי לשם שאפתי….

חלק ג' – לימודי נטורופתיה ורפואה משלימה, קורסים רוחניים ועבודה כמטפלת וכמורה

עם הסמכה לדוקטורט. בבריסל "התגלגלה" לידי מודעה קטנה על בי"ס לנטורופתיה. הלכתי לבדוק, נשביתי ו…נרשמתי מיד. למדתי בצרפתית נטורופתיה ופסיכולוגיה הוליסטית וסיימתי בהצטיינות ותוך כדי, לקחתי גם קורסים רוחניים ואנרגטיים. כשחזרנו לארץ המשכתי את לימודי הנטורופתיה בהם למדתי בנוסף – רפואה סינית, הומיאופתיה, שיאצו, אירידיולוגיה פסיכו-מורפולוגיה ומה לא….

במקביל למדתי מגוון רחב מאד של שיטות ריפוי אנרגטיות ורוחניות שבחלק מהן טיפלתי ולימדתי. במהלך הזמן התמקדתי יותר ויותר בהילינג אנרגטי ומודעותי: לימדתי מאסטרים לסיקים רייקי, שמאניזם אינדיאני ובעיקר הרבה קבוצות של ב.א.ט. הייתי מסופקת, בשיא תחושת התרומה והמימוש העצמי ולא בקשתי לעצמי יותר…  

עד ש…..      הגיעה בהבזק מתנת חיי.

בראיה לאחור אני יכולה להיזכר בתחושות תת קרקעיות שהיו לי לפני ההתגלות: זהו? אין משהו אחר? זה נפלא, אפילו מדהים, אבל משהו בכל זאת חסר…. אין ממש נגיעה…. אין ממש תחושה של בית…. ואז….

הגיע בפתאומיות ובדרמתיות רבה החלק הנוכחי של חיי,  מתהליך ההתגלות ועד היום הזה …. היום ברור לי שלכל פרק בחיי היה תפקיד משמעותי ובלתי נמנע, הכנה לגולת הכותרת של חיי ושל חיי כל הנחשפים ל"רפואת הבורא".

חלק ד' – הוגה, מתקשרת, מטפלת ומלמדת את "רפואת הבורא"

מעין סגירת מעגל: בפעם הראשונה בחיי הגעתי ממש ממש הביתה. עבר ועובר דרכי משהו ענק שנותן השראה ומדביק את מטופלי, תלמידי, המטופלים של תלמידי וכל המעגלים הסובבים אותנו.  קיבלתי משימה, שליחות אמיתית, עם המון אהבה ושמחה אבל גם אחריות עצומה, להביא את הבשורה ואת כוחות הריפוי של אנרגיית רפואת הבורא לעולם… ואכן, זה מה שאני מתכוונת לעשות יחד עם תלמידי, שחלקם יהיו בבוא העת מורים בעצמם.

בימים אלו אני מטפלת בביתי ברעננה ומלמדת את "רפואת הבורא" לקבוצות ברחבי הארץ. גם התלמידים, בוגרי הקורסים של רפואת הבורא, בעצמם מטפלים ומפיצים את האור, והאתר הזה שבו אתם גולשים גם הוא חלק משליחותי זו….  

ומי יודע? אולי גם אתם תזכו בקרוב להישטף באורה הקסום של רפואת הבורא, שברור לי שתהיה בקרוב לנחלת הכלל, כי לכך נועדה ולשם כך הגיעה לעולם… מתפללת להיות ראויה ולהביא את הקסם לכל מי שמחכה לו ומיועד לו- בשפע של יראה, הודיה ואהבה…      א מ ן !

אם גם אתם חשים סקרנות וקריאה פנימית לדעת ולטעום מקסמי אנרגיית הריפוי והאהבה של "רפואת הבורא", זה מאד קל ופשוט. אתם מוזמנים באהבה להתקשר או להירשם עכשיו!     

נכתב באהבה על ידי ציפי בן-טל